XXL Kuchyně & Interiéry Na Míru

O firmě

CO DĚLÁME, PRO KOHO, KDE….

Zhotovujeme zejména kuchyňský nábytek na míru, a taktéž nabízíme projektovaný nábytek do domácností, kanceláří nebo hotelů. 

Našim zákazníkům nabízíme kompletní realizaci od projektu po montáž. Máme zákazníky z Polska, Česka, Slovenska, Rakouska, Německa, Francie.

Veškeré práce od projektu po montáž provádějí naši odborníci, a tím je zaručena kvalita služeb na nejvyšší úrovni.

Zveme k návštěvě našich firemních studií, kde jsou na celkové ploše 3000 m2 vystaveny expozice nábytku na míru, jaký vyrábíme. V našich studiích na Vás čekají zkušení projektanti, kteří hovoří polsky, česky, německy a anglicky.

VÝROBA

Naše firma každoročně, s cílem zajistit nejvyšší kvalitu nábytku a spokojenost zákazníků, rozšiřuje a pořizuje nejmodernější stroje pro výrobu nábytku.  

Naše výroba představuje plochu 7000m2, více než 70 odborníků, moderní lakovnu, nejnovější CNC stroje.

Celý výrobní proces je počítačově programován, takže je zajištěna opakovatelnost každého výrobního procesu a nejvyšší kvalita. Každý kus nábytku je zhotoven jako díl nábytku v systému řízení výroby, následně tento systém programuje všechny stroje řízené počítačem, které vyrábějí díly potřebné ke složení nábytku do jednoho celku.

Takto vyrobené díly jsou montovány a tvoří kompletní nábytek, který je následně zabalen a naší dopravou doručen cílovému zákazníkovi.

moderni rohova kuchynska linka monaco

MATERIÁLY

K výrobě nábytku používáme materiály významných německých a rakouských firem, jako:

 • Egger
 • Hettich
 • Blum
 • Renolit
 • Sonae arauco
 • Jowat
 • Peka
 • Kessebohmer

HISTORIE FIRMY:

1923-1975 

Jan Sowa, stolař, vede menší závod v cieszyně, pod zámeckým vrchem, a okamžitě si získává uznání zákazníků z Polska a Česka, neboť každý kus nábytku je zhotoven dle individuálních potřeb.

 

1975-1990

Syn Jana Sowy se stěhuje do místa poblíž Kalwarie Zebrzydowské, pokračuje v otcově šlépějích a vede zde menší stolařství.

 

1991

Janův syn otevírá v Cieszyně, v místě, kde jeho otec vedl stolařství od 30. Let, první expozici jím vyráběného kuchyňského nábytku se značkou „Sowa Mebel” a ihned si získává nespočet zákazníků, hlavně z Česka.

 

1991 – 2000

Firma „Sowa Mebel” rozšiřuje výrobu a staví nový výrobní závod s plochou 1500 m2, rozšiřuje prodej kuchyňského nábytku na území Česka, Slovenska a Polska.

2001 – 2010

Výroba druhého výrobního závodu s plochou 4000 m2, nákup a zavedení do výrobního procesu pokročilých strojů pro výrobu nábytku, jako: panelové pily, stroje pro dýhování řízené počítačem, centra cnc. Výstavba moderní lakovny.

Firma „Meble Sowa” mění název na „Mebles Design” a zahajuje spolupráci s mnoha studii kuchyňského nábytku v Polsku.

 

Speciálně pro zákazníky ze středního a západního česka vzniká druhé firemní studio naší firmy u hranice s Českou Republikou, v Kudowě Zdroji.

2010 – 2016

Rozvoj prodeje na českém trhu, zahájení spolupráce s partnery z Francie a Německa.

V tomto období se naše firma zúčastňuje mnoha veletrhů:

 • Mobitex 2013 v Brně – Česko
 • Meble Polska 2014 v Poznani – Polsko
 • Meble Polska 2015 v Poznani – Polsko
 • Meble Polska 2016 v Poznani – Polsko

V r. 2013, se zaměřením na nejvýznamnější skupinu zákazníků, tj. Na zákazníky z Česka, vzniká nová značka XXL-KUCHYNE & INTERIERY.

2016

Naše firma otevírá v Cieszyně-Boguszowicích exkluzivní prodejnu kuchyňského nábytku a interiérů se značkou XXL-KUCHNIE / XXL-KUCHYNE&INTERIERY. Koupě pětiosých obráběcích center cnc, díky kterým se výrobní závod řadí mezi technologicky nejpokročilejší v Evropě.

 

2018

Změna názvu „Mebles design” a návrat k originálnímu názvu „Sowa mebel” a „XXL-KUCHNIE/XXL-KUCHYNE&INTERIERY BY SOWA MEBEL”. Otevření firemního studia kuchyní a interiérů v Německu – v Dusseldorfu.